Menu

Ohlédnutí za 30. ročníkem Czech Truck Prix 2022

Ford F-MAX byl součástí seriálu mistrovství Evropy okruhových tahačů.

První zářijový víkend proběhl další seriál mistrovství Evropy okruhových tahačů.

52332373263_972cf8046c_o_buggyra_racing1foto: Buggyra Racing

  • Letošní jubilejní 30. ročník Czech Truck Prix na autodromu v Mostě byl už tradičně spojen s EuroNASCAR . Nadupaný program byl připraven "nejen" pro fanoušky motosportu.
  • Globální značka nákladních Ford Trucks je oficiálním partnerem celého Evropského šampionátu FIA ETRC (European Truck Racing Champions).

20220903_162344

První zářijový víkend patřil fanouškům motosportu. Téměř 40 tisíc diváků zamířilo ve dnech 2. – 4. září na Autodrom do Mostu. Vedle báječného počasí bylo opravdu na co se dívat. Piloti okruhových tahačů předvedli báječnou show.

9k=

Fanoušci měli možnost vidět tahač Ford F-MAX v „maximálním“ nasazení na jubilejním 30. ročníku Czech Truck Prix na Autodromu v Mostě. Jednak jako Official Truck na startovním roštu před každým startem závodů okruhových tahačů, ale i v zóně Truck Festu na statické expozici Ford Trucks, kde si fonoušci mohli tahač také vyzkoušet. Zde bylo také připravené zázemí pro zákazníky a partnery společnost F TRUCKS a.s., českého importéra značky Ford Trucks.

Ani tradice nechyběla . . . Na závěr sobotní série závodů proběhla na severočeském okruhu spanilá jízda tahačů.

FIA European Truck Racing Championship (ETRC)

FIA ETRC je největší a nejimpozantnější závodní seriál na světě, je skutečně jedinečnou motoristickou podívanou a vrcholem světových závodů tahačů s nejprofesionálnějšími týmy a jezdci, kteří soutěží v celoevropském seriálu. Vedle ostatních známých výrobců je zde samozřejmě zastoupena i značka Ford Trucks, která je navíc hrdým partnerem celého seriálu závodů FIA ETRC.

Průběžné pořadí ETRC a výsledky závodů jsou k dispozici  zde: https://www.goodyearfiaetrc.com/standings

20220904_1157131

Děkujeme všem fanouškům, našim partnerům a příznivcům silných motorů za účast. 

Těšíme se na společné setkání spolu s vámi na dalším 31. ročníku!

Ford Trucks Team